Zima ve Frymburku

Ani zimní sezóna ve Frymburku nezklame …

Zimní sezóna ve Frymburku

Ani zimní sezóna ve Frymburku nezklame. Pro lyžaře jsou připraveny upravené sjezdové tratě ve Skiparku Frymburk, Skiareálu Lipno či v lyžařském areálu Sternstein a Hochficht v blízkém Rakousku. Kvalitní běžecké stopy (celkem 45 km) Frymburk, Náhlov, Sv. Lhota, Kramolín jsou upraveny strojově. Atraktivním sportem je také bruslení či běh na běžkách po zamrzlé hladině Lipna.

Běžecké stopy a běžkování na Lipně

K lyžování na Lipně patří  běh na lyžích. V běžeckém areálu Lipno nad Vltavou – Frymburk okolo Alpské vyhlídky, na loukách okolo Frymburku nebo na zamrzlé hladině Lipna je v zimní sezóně strojově upravováno celkem 45 km běžeckých stop pro klasický styl a bruslení. Díky rozmanitému terénu si na Lipně vyberou rekreační i fyzicky zdatnější běžkaři.
Běžecké trasy Frymburk ≥≥≥
Běžecké stopy a běžkování na Lipně ≥≥≥

Videotrasa na běžkách přes Svatoninu Lhotu a zpět ≥≥≥
Jižní Šumava běžky ≥≥≥
Jižní Šumava běžky ≥≥≥

Šumava běžky ≥≥≥

Skipark Frymburk

Rodinný lyžařský areál pro ty, kteří mají raději zimní radovánky bez dlouhých front v příjemném prostředí, na oblíbeném kopci Marta s překrásným výhledem na Lipenské jezero.
Dětský park Médi Kubíka je svou rozlohou největším dětským parkem na Šumavě. Mírný a široký stometrový výcvikový svah s dvěma pohodlnými pojízdnými koberci obsahuje moderní výukové prvky pro efektivní a hravou formu výuky lyžování. Díky kolotoči a tubingové dráze bude pro Vaše děti lyžování v dětském parku Médi Kubíka opravdovou zábavou.
Dále nabízíme dvě nenáročné modré sjezdovky s překrásným výhledem na Lipenské jezero a okolní krajinu. Na start rodinných sjezdovek „Relax“ (délka 620 m) a „Tiger“ (délka 650 m), které obě začínají ve stejném místě na vrcholu Marta, Vás vyveze náš vlek (poma). 
Samozřejmostí je každodenní úprava našeho dětského parku a sjezdovek včetně umělého zasněžování čtyřmi výkonnými děly.
Během lyžování i po něm se můžete občerstvit na našem Ranči u tří Anč.
Bezplatné parkoviště přímo u dětského parku.
Více informací: www.parkfrymburk.cz

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno je moderní lyžařské středisko nabízející pohodlí pro rodiny s dětmi i pro začínající lyžaře. Můžete se těšit na pohodlnou přepravu na 3 čtyřsedačkových lanovkách. Prodloužené, až 60 m široké sjezdové tratě zaručují kvalitní a bezpečné lyžování. Pro vyznavače dobrodružství je připraven atraktivní snowpark v délce 600 m a večerní lyžování na 1400 m dlouhé sjezdovce. Jediné pětihvězdičkové zimní středisko na jihu Čech vyhlášené nejen lyžařskými možnostmi, ale další nabídkou a atrakcemi, jakými jsou například Stezka v korunách stromů nebo Hopsárium.

Dětské lyžařské hřiště FOXpark je určeno nejen dětem, ale i pro lyžařské začátečníky. K dispozici jsou
3 pohyblivé koberce, 2 dětské vleky, víceúčelový kolotoč, dětské slalomy a průjezdy.
Bambini park pro děti do čtyř let.
Snowtubingová dráha pro jízdu na duších se nachází nad svahem parkoviště u lanové dráhy.
Více informací na www.lipnoservis.cz

Skiareál Sternstein

Sternstein je rakouský lyžařský areál nacházející se cca 30 km od Frymburka. Ve skiareálu jsou  3 udržované sjezdovky. Lyžařská škola má k dispozici 2 dětské lanovky. Lanovku mohou využít i malé děti.
Více informací zde  Adresa: Oberlaimbach 100, 4190 Bad Leonfelden

Skiareál Hochficht

Rozsáhlý rakouský areál pro sjezdové lyžování leží na rakouské straně Šumavy, cca 60km od Frymburka.
Středisko zimních sportů se 13 sjezdovkami, 3 čtyřsedačkovými lanovkami a 6 vleky.
Lyžařská škola, půjčovna a další služby.
Více informací na www.hochficht.at Adresa: Hochficht Bergbahnen GmbH, 4160 Aigen

Bruslení na zamrzlém Lipně

Pokud dostatečně mrzne, je možno bruslit na Lipenském jezeře. Upozorňujeme, že vstup na led je na vlastní riziko! Více informací: www.ledovamagistrala.cz, Bruslení na Lipně