Kalendář akcí ve Frymburku
a okolí – únor 2019

Frymburk

1. 2. 2019 Skipark Frymburk - lyžování pro všechny školáky ZŠ za 100,- Kč na celý den

1. 2. 2019 - Za jedničky do vodičky

Všechny děti do 15 let, které na pokladně při vstupu do Aquaparku ukáží vysvědčení se samými jedničkami, mají vstup zdarma. 🙂

Vstup pouze v doprovodu plně platící dospělé osoby.

Wellness Hotel Frymburk

4.2. - 17.3. Svět pod hladinou - krmení rybiček

Každou sobotu jarních prázdnin ve Wellness Hotelu Frymburk.

14.2. 2019 Valentýnské menu v Hotelu Maxant

 Valentýnské menu v hotelu Maxant 14.2. 2019

 

Menu 1.

Polévka:
Pórkový krém s javorovou slaninou

Hlavní chod:
Filet z pstruha lososovitého s citrusovým konfitem, bramborovo-celelerové pyré

Dezert:
Valentýnské srdce

Menu 2.

Polévka:
Pórkový krém s javorovou slaninou

Hlavní chod:
Roláda z telecího hrudí přelitá omáčkou z portského vína, opečené brambory

Dezert:
Valentýnské srdce

Privátní saunování ve Wellness Hotelu Frymburk

Únor ve Wellness Hotelu Frymburk – saunování pro páry, privátní saunování

Každý čtvrtek v únoru 16:00 – 21:00

Program klubu FČAS -únor

Lipno nad Vltavou

1.2.2019 Jedničkáři lyžují za 20,- Kč

Jedničkáři lyžují za dvacku

1.2.2019 Lipno nad Vltavou – Skiareál Lipno
Jedničkáři budou lyžovat za dvacku ve Skiareálu Lipno! Stačí předložit na pokladnách vysvědčení se samými jedničkami ze školního roku 2018/2019.

1. 2. 2019 10:00 - 13:00 Dopoledne na sněhu s Policií ČR

Dopoledne na sněhu s Policií ČR

1.2.2019 10:00 – 13:00 Lipno nad Vltavou – Skiareál Lipno
Zábavné dopoledne na sněhu s Policií ČR. Ukázky techniky, představení desatero pravidel FIS zábavnou formou, hry, soutěže, možnost vyzkoušení si opileckých brýlí a měření rychlosti lyžařů radarem. Chybět nebude ani lišák Fox.

S ČT Sport na vrchol

S ČT Sport na vrchol

1.2.2019 – 3.2.2019 Lipno nad Vltavou – Skiareál Lipno
Reality show s ČT Sport na vrchol. Závod v obřím slalomu. Všichni lyžaři Skiareálu Lipno budou mít možnost zakusit si lyžařskou reality show S ČT Sport na vrchol. Vyzkoušejte si na vlastní kůži být závodníkem, projet si profesionálem postavený obří slalom, kde vás snímají kamery a po dojezdu s vámi udělají rozhovor. Je to jedna velká zábava, při které si užijí všichni členové rodiny bez rozdílu věku. Zívod bude probíhat na sjezdovce k Yettimu.

2.2.2019 08:30 - 16:00 Ski Testing Day Salomon/Atomic

Ski Testing Day Salomon/Atomic

2.2.2019 08:30 – 16:00 Lipno nad Vltavou – Skiareál Lipno
V sobotu si na své přijdou nejen příznivci závodění. Vyzkoušet si můžete v rámci akce s Čt Sport na vrchol i super testovačku lyží značek Atomic a Salomon ZDARMA. V sobotu pro vás budou přichystány nejnovější modely lyží na výstupu lanovky Lipno Express.

2.2. 2019 Animace na ledě s lišákem Foxem

Animace na ledě s lišákem Foxem

2.2.2019 11:00 – 13:00 Lipno nad Vltavou – pod Aquaworldem
Přijďte si užít zábavu s lišákem Foxem na zamrzlé Lipno. Lišák si pro vás připravil spoustu her a soutěží. Těšit se můžete na závody na bruslích, střelbu na branku, kdy vám bude brankáře dělat sám lišák Fox, liščí smečku na saních a naučíme se i jak se správně a bezpečně chovat na ledě. Lišáka najdete na ledě pod Aquaworldem od 11 do 13 hodin.

8.2.2019 Večerní bruslení při svíčkách

Večerní bruslení při svíčkách

 
8.2.2019 18:30 – 20:00 Lipno nad Vltavou
Přijďte si s námi zabruslit na svíčkami osvětlenou ledovou dráhu na zamrzlém Lipně. Začátek je v 18.30 hodin od nástupního místa u Obrryby. Dráha bude svíčkami osvětlená od Obrryby až na Loděnici Lipno, kde se mohou bruslaři občerstvit ve stánku na ledě. Atmosféru doprovodí zapálený oheň a hudba. Čelovka s sebou nebude na škodu 🙂 Neváhejte a zažijte jedinečný zážitek na Lipně.

Zapůjčení ledních bruslí bude možno v půjčovně INTERSPORT Rent Kapitanát, která bude mít otevřeno do 20 hodin.Pro první bruslaře bude připravené sladké překvapení od McDonald’s.

9.2.2019 Kramolínský obřák

Kramolínský obřák

9.2.2019 – 10.2.2019 Lipno nad Vltavou – Skiareál Lipno
Oblíbený otevřený závod pro děti i dospělé, kteří si chtějí zazávodit ve sjezdovém lyžování, se uskuteční na Šumavě druhý únorový víkend. Ve Skiareálu Lipno tak budou děti moci vyzvat na souboj nejen své vrstevníky ale i rodiče a samozřejmě naopak! Do závodu Kramolínského obřáku se mohou přihlásit jak malí závodníci tak i zkušení borci z veřejnosti. Na programu bude obří slalom i klasický slalom.

9.2.2019 Sobota s Lipno bez bariér

Sobota s Lipno bez bariér

9.2.2019 Lipno nad Vltavou
Tento den je věnovám všem handicapovaným sportovcům, kteří si mohou v půjčovně Intersport rent chata Lanovka, zapůjčit vybavení zcela ZDARMA a vyzkoušet si tak jízdu např. na monoski. Určitě neváhejte a využijte této jedinečné možnosti v rámci projektu „Lipno bez bariér.

14.2.2019 Valentýnská pusa

Valentýnská pusa

14.2.2019 18:00 – 21:00 Lipno nad Vltavou – Skiareál Lipno
Jako každý rok tu máme akci pro všechny zamilované. Každá pár, co si dá před pokladnami Skiareálu Lipno pořádnou pusu, dostane 1 večerní skipas za 20 Kč.

Český Krumlov

Masopust a půst 2019 v Krumlovských klášterech

Masopust a půst 2019 v krumlovských Klášterech

V únoru a březnu se v českokrumlovských Klášterech můžete těšit na řadu zajímavých přednášek, jarmarky, koncerty, ale také na různé workshopy či masopustní tvoření.

Staňte se detektivy a pátrejte společně s vašimi dětmi po stopách klášterních záhad a objevte něco, čeho si běžný návštěvník ani nevšimne. Hledání vás zavede do zákoutí celého areálu, ven i dovnitř, do sklepa i na půdu. Dobrodružný program běží celé dva měsíce každý den.

Školáci mohou o pololetních prázdninách 1. 2. přijít strávit den s nádechem tajemna a v rámci Strašidelných klášterů splnit několik strašidelných úkolů či projít stezku odvahy.

Pro tvořivé návštěvníky je po oba měsíce připraveno několik workshopů v řemeslných dílnách, pod vedením zkušených řemeslníků si můžete vyzkoušet výrobu vinutých perel v podobě srdíček, hedvábné mandaly, odlévání cínu či výrobu mýdla nebo dokonce i knihy.

9. 2. si nenechte ujít tři zajímavé přednášky na téma hradů v Čechách, na setkání s hudebním a výtvarným uměním učitelů Základní umělecké školy Český Krumlov jste srdečně zváni 14. 2. a konečně 16. 2. se můžete těšit na divadelní představení Mannuscript. V rámci letošního ročníku Moda Fashion Days se 8. 3. uskuteční beseda s Pavlou Gomba, ředitelkou UNICEF pro Českou republiku.

První březnovou sobotu 2. 3. Vás čeká masopustní jarmark s tradičními pochutinami a kromě otevření mnoha řemeslných dílen se můžete připravit také na masopustní průvod a vyrobit si nejrůznější maškarní masky či rytmické nástroje. Jarmark a řemesla oživí na klášterním dvoře originální harmonikářské duo Hrajeto.
Nejen masopustní, ale i postní jarmark 16. 3. nabídne tradiční dobroty, a tentokrát bez masa pro období čtyřicetidenního půstu. Že bez masa to nejde? Tak přijďte a ochutnejte!

Více na www.klasteryck.cz