Májové kolo & Frymburská desítka 2017

– pohodové závody v běhu pro děti i dospělé

Sobota 13. května patřila ve Frymburku (jako každý rok touto dobou) příznivcům běhání a inline bruslení. Opět se nám podařilo objednat krásné počasí a možná právě proto se na start postavilo bezmála 150 malých i velkých sportovců. Díky štědré podpoře od hlavního partnera Activity parku médi Kubíka (Skipark Frymburk s.r.o.) každé startující dítě obdrželo za účast štědrý dárkový balíček, který na děti zapůsobil jako správný a legální doping, stejně jako desítky fanoušků ženoucí závodníky svým hlasitým povzbuzováním co nejrychleji do cíle.

Letos sice trochu ubylo místních dětí (sešlo se ve stejný den více akcí), které však zastoupily ty přespolní, a to dokonce až z Prahy. Naše malé závodníky z místní mateřské a základní školy však ani silnější konkurence, ani přítomnost televizních kamer nerozhodila a opět posbírali většinu medailových umístění a krásných cen od našich sponzorů. Odpoledních běhů na 5 a 10 km se zúčastnilo přes pět desítek závodníků, kteří podali rovněž výborné výkony a spíše než o celkový čas se soutěžilo o krásnější úsměv na cílové pásce. Pořadatelé Májového kola se těší za rok na další pokračování a děkují četným partnerům a sponzorům za podporu!

Hlavní partneři akce: Městys Frymburk, Activity Park médi Kubíka, Wellness Hotel Frymburk

Finanční podpora akce: Lipenská realitní kancelář Ardo Reality s.r.o.

Hodnotné ceny věnovali: Activity Park médi Kubíka, Wellness Hotel Frymburk, prodejna COOP Jednota, POTRAVINY Frymburk (FLOP), Petr Procházka – Hotel Maxant, Gustav Procházka – Penzion U Kostela, Šimon Račák – Restaurace Pohoda, Jan Markovič – Pizzeria Nautilus, Karel Kalvoda – Frymburská Hospůdka, David Krol – Penzion Markus, Jiří Vinecký – Penzion N.10, Pavel Vrba – Pivnice Na Rynku, Obchůdek U Nekolů, Rosenberger Lipno Line, sportovní půjčovny Lipno Centrum a Sport Řezáč.

Zvláštní poděkování: Sdružení dobrovolných hasičů – bezpečnost a organizace dopravy, ZŠ a MŠ Frymburk
(p. Leoš Ševčík)
– dlouhodobá spolupráce a časomíra, Frymburské muzeum a infocentrum (p. František Frantál) – zázemí pro pořadatele i závodníky, Spolek FČAS – prezentace, výdej cen, kolegyně a kolegové z pořadatelského týmu za bezvadnou organizaci, dobrou náladu a týmovou práci!

Za pořádající spolky SK LYŽAŘI-BĚŽCI alias ALTETIKO FRYMBURK a Zdraví Frymburk z.s.

Martin Řezáč a Martin Nekola    

Výsledky závodů