FRYMBURK

 

11.11. 2017 19:00 hod. POSLEDNÍ LEČ – Penzion Stará škola
Myslivecký spolek Frymburk Vás srdečně zve na Poslední leč.
K poslechu a tanci hraje Netolická pětka. Občerstvení zajištěno, bohatá zvěřinová tombola

 

11.11.2017  „Frymburský pindík 2017“
18. ročník tradičního šachového turnaje se uskuteční 11. 11. 2017 opět v restauraci Na Rynku, a to od 9:00. Není třeba se bát, každý si najde soupeře. Spolek Zdraví Frymburk

 

10. – 12. 11.2017  HUSÍ HODY – Restaurace Pohoda
Tak jako každý rok, ani letošní nebude výjimkou a chceme Vás opět pozvat na tradiční husí hody
v termínu od 10. – 12. 11. 2017. Můžete se těšit na pečenou husičku, husí játra a jiné. Všechny tyto pochoutky jsou z čerstvých hus. Nebude chybět ani vynikající mladé Svatomartinské víno a nefiltrované kvasnicové pivo.
Rezervace prosím na telefonu:
602 123 158, 603 483 499 nebo osobně v Restauraci Pohoda.

 

Program Klub FČAS

HORNÍ PLANÁ

 

 

1.11. – 30.11. VÝSTAVA “JAK SE DĚLÁ LOUTKA“
Galerie KIC Jak se dělá loutka – výstava Jitky Davídkové.

 

7.,14.,21.,28. JÓGA A ČCHI – KUNG
Sál KIC úterý Cvičení s panem Zítkem.v 18:00 hod.

 

2.,9.,16.,23.,30. RELAXAČNÍ CVIČENÍ Sál KIC
čtvrtek Cvičení s Bohunkou Kvapilovou.v 18:00 hod.

 

3.11. pátek “ O LESÍČKOVI “
Sál KIC 9:00 hod., Karlovarské hudební divadlo hraje pro děti z MŠ a ZŠ. 10:30 hod. Vstupné zdarma

 

3.11. pátek SPANÍ V KNIHOVNĚ
Sál KIC19:00 hod. Na děti od 7 let čekají knížky, soutěže, hry a pohádka na dobrou noc.
Odchod domů v sobotu ráno v 8:00 hod.

 

10.11.-12.11. MARTINSKÁ HUSA V HORNÍ PLANÉ
Po celý víkend je ve vybraných restauracích servírováno husí menu a
Svatomartinské víno, (restaurace Šumava, penzion U Kohoutů, restaurace
U Kukačků, Bistro-Cafe Daja, penzion Na Návsi, penzion & restaurant Eder,
penzion Kameňák ).

 

11.11. sobota SVATOMARTINSKÁ SLAVNOST “ U STIFTERŮ “
Rodný dům A. Stiftera17:00 hod. Vystoupení dětí z mateřské školy, příjezd Martina na bílém koni,
Svatomartinské rohlíčky, tradiční průvod světel.

 

15.11. středa TVOŘIVÉ PODVEČERY
Kavárna U tří Koček 17:00 hod. Přijďte si vyrobit andělíčka. Vezměte si s sebou 20,- Kč na materiál.

 

18.11. sobota UNDERGROUND COMEDY A BRYCE BELCHER
Kavárna U tří koček 19:30 hod. Vystoupení umělců „ Na stojáka“. Stand-up znáte z TV Prima Comedy Central.
S hudebním doprovodem – kytaristy a zpěváka Bryce Belchera.
Vstupné 130,- Kč / v předprodeji 100,- Kč

 

25.11. sobota LENKA DUSILOVÁ Sál KIC
20:00 hod. Koncert populární zpěvačky. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v Kulturním a informačním centru
Horní Planá. Vstupné 250,- Kč / v předprodeji 200,- Kč

ČESKÝ KRUMLOV

Krumlovské podzimní recitály 28.10. – 25.11. 2017

Organizátoři VII. ročníku hudebního festivalu Krumlovské podzimní recitály pro své posluchače pro letošek opět připravili pestrý program. Během pěti koncertů konajících se každý sobotní večer od 25. října až do 25. listopadu uslyšíme nejen hudbu klasickou, ale na své si přijdou například i milovníci rocku.

Koncerty v rámci hudebního festivalu Krumlovské podzimní recitály se v letošním roce uskuteční v krásných prostorách Synagogy v Českém Krumlově. Festival bude zahájen v sobotu 28. října koncertem jedné z nejvýznamnějších slovenských zpěvaček Jany Kirschner, kterou doprovodí její československá kapela – Rasťo Uhrík na basovou kytaru, Tomaš Fuchs na kytaru, Martin Novák na bicí a Mário Bihári na akordeon.

Druhý koncert se bude konat 4. listopadu a představí se na něm Vilém Veverka, jeden z nejrespektovanějších českých hobojistů a Kateřina Englichová, významná česká harfenistka. Unikátní kombinace hoboje a harfy přinese málo vídanou možnost na poli komorní i koncertní hudby.

Třetím koncertem bude 11. listopadu Harmony Tour – společný akustický koncert Michala Pavlíčka a Michala Nejtka, dua předních českých muzikantů a skladatelů.

Krumlovské podzimní recitály budou poté pokračovat čtvrtým koncertem v sobotu 18. listopadu, kdy zazní Mozartové árie – Mozartissima. Sólisté Národního divadla M. Fajtová (soprán) a A. Hendrich (baryton), které doprovodí G. Krčková (hoboj, flétna), Š. Koutník (klarinet) a V. Lejčko (fagot), se vrátí k pražské tradici 18. století.  – Mozartissimo není běžným koncertem vážné hudby, ale využívá pověstného Mozartova humoru a s osvěžujícím vtipem uvádí na scénu výběr z jeho nejznámějších oper.

Závěrečný koncert bude 25. listopadu patřit Kamilovi Střihavkovi a jeho doprovodné kapele Leaders! v komorním akustickém podání.

Vstupenky zakoupíte v Infocentru Český Krumlov nebo na www.ckrumlov.info/tickets.

PROGRAM KRUMLOVSKÝCH PODZIMNÍCH RECITÁLŮ 2017


Festival vína Český Krumlov® nabídne i degustaci naslepo

Šestý ročník Festivalu vína Český Krumlov® slibuje opravdu bohatý program plný vinařských a gastronomických zážitků. Po dobu šesti týdnů se od 20. října až do 30. listopadu budete moci setkávat se znalci vína a ochutnávat vína z různých koutů světa. Do Krumlova letos opět zavítají přední čeští sommelieři a odborníci v oboru vinařství, jako jsou Ivo Dvořák, Jakub Přibyl, Pavel Buble, Jiří Mecner, Klára Kollárová či Michal Šetka.

Festival vína Český Krumlov Program Víno & Gastronomie & Kultura, který organizátoři Festivalu vína Český Krumlov připravili ve spolupráci s místními provozovateli restaurací, nabídne po celou dobu festivalu dvacítku možností vychutnat si lahodná vína a gastronomické speciality z nejrůznějších koutů světa a letos poprvé také opravdové skvosty mezi víny. Budete moci ochutnat oblíbená vína přední české sommelierky Kláry Kollárové, vína z vinohradů, kde zanechali stopu Rožmberkové, emotivní vína z Burgundska, ale také např. vínové koktejly či vína pěstovaná bez chemických zásahů. Pro vinařské fajnšmekry je připraven Večer ikonických vín, v rámci kterého známý sommelier Ivo Dvořák představí vína s osobitým charakterem, která jindy neochutnáte. Novinkou letošního programu bude také možnost vyzkoušet si společně s profesionály tzv. degustaci naslepo a přispět tak k vyhlášení Vína festivalu.

Na již tradiční příjezd sv. Martina a otevření Svatomartinského vína spojené s jeho ochutnávkou se můžete těšit v sobotu 11. 11. v 11:11 hod. na náměstí Svornosti. Na slavnostní otevření svatomartinského vína naváže večerní Svatomartinská veselice v hostinci Depo a týdenní nabídka Svatomartinského menu ve vybraných krumlovských restauracích.

Festival vína Český Krumlov Oblíbená Zámecká slavnost vína v Zámecké jízdárně se bude konat v sobotu 25. listopadu. V rámci degustační a prodejní přehlídky vín budete moci ochutnat přes 300 vzorků výborných vín a zakoupit vína za zvýhodněnou festivalovou cenu. Kromě tradičních hvězdných vinařství Volařík, Reisten či Sonberk se do Zámecké jízdárny opět po roce vrátí Zámecké vinařství Bzenec, které získalo titul Vinařství roku 2015 a Vinař roku 2016 či vinařství Vinselekt Michlovský. Organizátoři představí také několik nových rozvíjejících se vinařství, jako je např. vinařství Nepraš z Pavlova, vinařství Púrynky z Velkých Bílovic, ze zahraničních pak např. vinařství Neustifter a Schuckert z nedalekého Weinviertlu.

Vstupenky na Zámeckou slavnost vína a akce konané v rámci programu Víno & Gastronomie & Kultura mohou zájemci zakoupit v Infocentru Český Krumlov nebo on-line na www.ckrumlov.info/tickets.

PODROBNÝ PROGRAM FESTIVALU VÍNA ČESKÝ KRUMLOV 2017

 

 

V Klášterech Český Krumlov se to hemží uměním

Stálé expozice, workshopy v řemeslných dílnách, divadla, koncerty, výstavy a mnoho dalšího nabízí již více než rok areál Klášterů Český Krumlov. Otevírá tak široký prostor pro poznání i zábavu pro celou rodinu. 

Bohatý kulturní program slibují Kláštery Český Krumlov v letních měsících. K vidění je jubilejní výstava Emmy Srncové „Emma 75“ či fotografická výstava Jiřího Havlíka „Průvan krumlovských klášterů“, po celé léto se navíc můžete každých čtrnáct dnů těšit na otevření mnoha řemeslných dílen, divadlo pro děti a malé hudební překvapení!

 

Řemesla na Klášterním dvoře pokračují i na podzim

Každých čtrnáct dní můžete těšit na otevření mnoha řemeslných dílen, divadlo pro děti i malé hudební překvapení! Přijďte se naučit dobovým dovednostem od hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchařky či sklářky a vytvořte si vlastními silami řemeslný výrobek. V jednotlivých dílnách si též můžete zakoupit předměty, které vytvořili samotní řemeslníci. Program o řemeslných sobotách bude pro vás a vaše ratolesti navíc zpestřen divadelním, hudebním či jiným řemeslným vystoupením.

 

Průvan krumlovských klášterů / 19. 5. – 31. 12. 2017

Volně přístupná výstava černobílých fotografií českokrumlovského výtvarníka Jiřího Havlíka mapující více než dvacetileté období, kdy autor žil a tvořil přímo v krumlovských klášterech. Jiří Havlík je svými díly nejenom fotografickými zastoupen v mnoha soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Za svou fotografickou tvorbu obdržel několik cen a odborných uznání.

Více k výstavě naleznete zde.

Příběhy krumlovských klášterů / 3. 9. 2016 – 31. 12. 2017

Navštívit můžete také dlouhodobou výstavu „Příběhy krumlovských klášterů“, která prostřednictvím fotografií Ladislava Pouzara a doprovodných textů Jiřího Blocha zachycuje proces nejrozsáhlejší rekonstrukce v novodobých dějinách města Český Krumlov. Na 16ti panelech s celkově cca 270 fotografiemi mohou návštěvníci nahlédnout do (z mnoha) příběhů šetrné obnovy několika lokalit a prostorů klášterního života, které mají za sebou více než pětisetletou historií. Výstava je součástí expozice Život a umění v krumlovských klášterech.

Více k výstavě nelezneta zde.

 

Kláštery Český Krumlov jsou jednou z nejzajímavějších a stavebně nejdochovalejších dvojklášteří v rámci celé České republiky. Expozice v klášteře minoritů přibližuje návštěvníkům historii minoritského řádu i stavební vývoj areálu. Najdete zde např. unikátní malířskou výzdobu kaple sv. Wolfganga, nově objevené a zrestaurované gotické fresky, jedinečně dochovanou středověkou architekturu klášterního ambitu aj. V expozici, která je umístěna do bývalých cel kláštera klarisek, je k vidění klášterní život řeholních sester řádu sv. Kláry v dobovém kontextu či umělecká díla spojená s liturgiemi.

Součástí expozice je rovněž dlouhodobá výstava „Příběhy krumlovských klášterů“.

ROŽMBERK, VYŠŠÍ BROD

Hrad Rožmberk

Prohlídkové trasy a návštěvní doba ≥

Klášter Vyšší Brod

– od 1. 10. 2017 do 30. 4. 2018
tzn. v období mimo hlavní návštěvní sezónu jsou prohlídky pouze na základě domluvené rezervace předem, dle provozních a personálních možností kláštera. Minimální počet osob pro objednání prohlídky je 8.

Otevírací doba a objednávání…

 

ŠUMAVA

Tipy na výlety